אנחנו ביודאיקה חב"ד נתניה חנות  תשמישי קדושה הגדולה והוותיקה באיזור, מתמחים בכל מה שקשור לספרי תורה, תפילין ומזוזות. אנו נתקלים הרבה בשאלה איך יודעים אם מזוזה כשרה? אנחנו יכולים לסמוך על הכשרות? ועוד.. אספנו עבורכם את מה שאתם ממש חייבים בנושא המזוזות וכשרותן.

איך בוחרים מזוזה?

איזה בית מזוזה חייבים? מזכוכית, מעץ או אולי מפלסטיק? איזה חדר חייב במזוזה? איך יודעים אם מזוזה כשרה? הנה מה שאתם ממש חייבים לדעת:

מזוזה היא קלף (העשוי מעור בהמה טהורה) עליו כותב סופר סתם בנוצה את פרשיות "שמע" ו"והיה אם שמוע" המופיעים בספר דברים. את התוכן עצמו מעתיק סופר סת"ם באופן ידני בלבד תוך שימוש בדיו מיוחדת. על הקלף שומר בית המזוזה, שהוא מבנה קשיח שיכול להיות עשוי מחומרים שונים כמו פלסטיק, מתכת או עץ. ההלכה קובעת כי כל חדר בגודל של 2 מטרים על 2 מטרים ומעלה חייב במזוזה במשקוף הדלת. כמו"כ יציאה למרפסת, לחצר ואף המחסן חייבים במזוזה כמו שנאמר "על מזוזות ביתך ובשעריך" בחדר עם מספר דלתות יש לקבוע מזוזה בכל משקופי הדלתות המובילות אל החדר.

סופר סתם הינו אדם ירא שמיים אשר כותב מזוזות, תפילין וספרי תורה. אדם ירא שמיים הכוונה לאדם הבקיא בהלכות, שומר מצוות ועושה את מלאכת הקודש של כתיבת הסת"ם ברצינות ולפי ההלכה.

ישנם כמה סוגים של כתב סת"ם וכל סופר מתמחה בכתב שלמד והתמקצע בו.

איך יודעים אם מזוזה כשרה?

מזוזה כשרה היא מזוזה שהפסוקים הכתובים בה שלמים וברורים ולא חסרה או יתרה אפילו אות אחת. כמו"כ האותיות חייבות להיות שלימות ומוקפות בקלף בכל צדדיהן (לא נוגעות אחת בשניה) ועוד.  על פי ההלכה מזוזה ששיש בה את אחד הפגמים הנ"ל נחשבת פסולה. ישנם גדלים רבים של מזוזות וסופר הסתם כותב את המזוזה במקצועיות רבה בהתאם לגודל המזוזה שהוזמנה ולכתב הנדרש. אותיות המזוזה יכולות להימחק/לדהות במשך הזמן ולכן, אנו ממליצים לבצע בדיקת מזוזות בכל תקופה (כדאי מאוד פעם בשנה) על מנת להבטיח את כשרותן של המזוזות.

תו פיקוח חב"ד

ע"מ להבטיח את איכות המזוזות אנו מוכרים בבלעדיות מזוזות עם תו פיקוח חב"ד המאפשר מעקב מסודר אחרי הסופרים והמגיהים, כל מזוזת חב״ד מגיעה עם חותמת מיוחדת באינפרא סגול של כשרות המזוזות.

עדיין מתלבטים איך לבחור מזוזה?

אצלנו בחנות היודאיקה של חב"ד בנתניה תוכלו לרכוש מתוך המגוון הגדול ביותר של מוצרי יהדות. אנו פה עבורכם בימים השמחות והחגיגות בקניית מזוזות טלית ותפילין לבר המצווה ולחתונה. אנו פה עבורכם ברכישת מזכרות לאירועים, כיפות וכל מוצרי היהדות שתחשקו בהן לבית ואירועים מיוחדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *