מזוזה היא דבר חשוב מאוד בכל בית יהודי. ניתן למצוא אותה הן בפתחי בתים של יהודים והן בכל חדר בבית. כמו כן, ניתן למצוא אותה בפתחי מבנים שונים כגון: חנויות, משרדים ועוד. יחד עם זאת, לא מעט אנשים אינם יודעים כיצד לרכוש מזוזה בצורה הטובה ביותר. חשוב לדעת כי מזוזת חב"ד מהווה כיום את הבחירה הטובה ביותר בתחום המזוזות, אשר תעניק לכם את השקט הנפשי הנדרש לכם מהידיעה כי בפתח ביתכם יש מזוזה כשרה ומהודרת. אם אתם תוהים כיצד בוחרים מזוזת חב"ד, חשוב מאוד שתקראו את המאמר הבא של תשמישי קדושה בנתניה.

כיצד בוחרים מזוזת חב"ד?

חשוב מאוד לדעת כי לצערנו שוק המזוזות מוצף במזוזות ברמת כשרות נמוכה מאוד ואפילו במזוזות פסולות!

מזוזה יכולה להיפסל אם חסרה אות אחת או נוספה אות אחת מיותרת, כמו"כ ישנם המון הלכות בכתיבת המזוזה, החל מצורת הכתיבה ועד הכוונות של הסופר בעת הכתיבה. נציין שלמרות שהמזוזה כתובה בכתב יד מהודר ומדוייק אין זה אומר שהיא כשירה עד שתיבדק ע"י מגיה ובדיקת מחשב. לכן, הדבר החשוב ביותר שיש להקפיד עליו כאשר מעוניינים לרכוש מזוזת חבד הוא שכל מה שצריך להיות כתוב במזוזה כתוב בצורה תקינה ולא ושתהליך ייצור המזוזה התבצע שלב אחר שלב בצורה הטובה ביותר והמהודרת ביותר.

פרמטר שני שיש לשים אליו לב הוא סוג הכתב. ישנם כמה סוגי כתב סת"ם: שני סוגי הכתב הנפוצים הם: האריז"ל וספרדי (וועליש). כמו"כ ישנם עוד כתבים: כתב בית יוסף וכתב אדמו"ר הזקן (היקר מכולם). הכתב הספרדי יותר זול כי כתיבתו יותר קלה, אך כמובן שאינו מוריד מההידור.

פרמטר שלישי שיש לבחון טרם רוכשים מזוזת חב"ד הוא תעודת האחריות והכשרות למזוזה. כמו שציינו בתחום המזוזות ישנם לא מעט זיופים והונאות ועל כן, חשוב מאוד להקפיד על כך שהמזוזה תהיה כשרה ותכתב על ידי סופר סתם שעבר את ההכשרה הרלוונטית מבחינת היקף השעות שהוא למד את התחום והחומר שהוא למד במסגרת הכשרתו. כמו כן, יש להקפיד על חומר הגלם שממנו עשוי המזוזה וזאת בכדי שהיא לא תהיה פסולה. על אף שעלות מזוזה שיש לה תעודת אחריות וכשרות עלול להיות יקר יותר, הדבר בהחלט שווה את זה. לפני שאתם קונים מזוזה בקשו מהמוכר תעודת כשרות.

בסופו של דבר, חשוב להקפיד כמובן גם על בית מזוזה איכותי ודקורטיבי. אין ספק שהדקורטיביות מוסיפה הוד והדר לבית ומייצג את החשיבות של המצווה. ולפא פחות חשוב…  בית המזוזה הוא מה שמגן על הקלף בפנים ולכן חשוב שיהיה באיכות טובה, במיוחד במקומות שבהם יש לחות גבוהה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *