יום ההולדת של גיל 13 אצל כל ילד בעם היהודי אינו דומה לשאר ימי ההולדת. בגיל הזה הילד חוגג את בר המצווה והופך להיות בוגר! בפעם הראשונה בחייו הוא מחוייב להניח תפילין כמו כל אדם בוגר. לפי מנהג עדות המזרח הוא אף מתעטף בטלית. ישנם משפחות אשר חוגגות את האירוע בנסיעה משותפת לכותל המערבי , ישנם כאלה שחוגגים באולם אירועים וישנם שחוגגים במועדון בר מצווה. המשותף לכולם הוא היחס המיוחד לנער בר המצווה שהופך מילד לבוגר. כחלק מההכנות לבר המצווה רוכשים עבור הנער 'ערכת בר מצווה' המכילה את כל תשמישי הקדושה האישיים הנהוגים מזה דורות בעם היהודי אשר ילווה אותו במשך חייו, בהם הנער מתחיל להשתמש ב הגיעו לגיל שלוש עשרה.

אילו פריטים מכילה ערכת בר מצווה?

ערכת בר מצווה סטנדרטית מכילה טלית ותפילין, סידור, וכן כיפה. אמנם, מאחר ובכל עדה ישנם מנהגים שונים וגם תשמישי הקדושה משתנים מעדה לעדה, ישנם סוגים רבים של ערכות. ניתן להשיג ערכות המתאימות עבור נערי בר מצווה מכל העדות והחוגים, כאשר הפריטים מתאימים בדיוק עבור מנהגי אותה עדה. את תשמישי הקדושה הללו ניתן לרכוש כמובן גם בנפרד, אך אין ספק כי רכישה מרוכזת של הפריטים מקלה על ההורים בתקופה לחוצה כזאת של הכנת אירוע גדול, וכך הם יכולים לחסוך זמן רב של התרוצצות בין חנויות בכדי לרכוש אותם בנפרד.

כמה עולה ערכת בר מצווה?

מאחר ומדובר בפריטים שטווח המחירים שלהם גדול מאוד, קשה לתת מחיר מדויק עבור ערכת בר מצווה. הסיבה לכך שטווח המחירים של תשמישי קדושה הוא גדול נעוצה בעובדה שישנם הקפדות רבות שהופכות את אותם למהודרות יותר. מחיר הערכה מושפע בעיקר ממחירם של זוג התפילין, בהם טווח המחירים הוא רחב מאוד. ניתן לומר באופן כללי כי מחיר ערכת בר מצווה נע בין 1,700 עד 3,000 שקלים לערכה רגילה. יודאיקה חב"ד נתניה היא חנות תשמישי קדושה נתניה בה תוכלו לקנות תשמישי קדושה רבים כולל מזוזות, בתי מזוזה, טליתות, כיפות ועוד… בין היתר תוכלו למצוא בחנות ערכות בר מצווה מתאימות לכלל העדות והחוגים, אשר יעזרו לכם לרכוש את כל תשמישי הקדושה במרוכז, מבלי צורך להתרוצץ ולקנות אותם בנפרד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *