את המזוזה, נוכל למצוא בכל בית יהודי, משרד או חנות מסביב לעולם, בית המזוזה מעטרת את הכניסה לבתיהם של יהודים שומרי מסורת ואף כאלו שאינם שומרים מצוות באופן קבוע.

חשיבות בדיקת המזוזה

הציווי על כתיבת וקביעת מזוזה מובא בפרשיות קריאת שמע, אותן קורא היהודי לפחות פעמיים ביום: "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך", כלשון הכתוב. הפרשיות מוכנסות לבית מזוזה, ולאחר מכן קובעים אותן, ומברכים "על קביעת מזוזה".

הרבי מליובאוויטש הסביר בכמה הזדמנויות שהמזוזה היא כמו קסדת הלוחם, כאשר יורים עליו הוא מוגן יותר עם הקסדה וסיכוייו להינצל גדולים יותר, אותו דבר המזוזה שעל פתח הבית – היא ה'קסדה' ששומרת על היהודי כאשר יוצא מביתו.

אך, אחת לתקופה, הקלף של המזוזה עליו כתובות הפרשיות עלול להתבלות כתוצאה מחשיפה ללחות וחום, ולעיתים הכתב נסדק מעט. במקרים כאלו, יש סיכוי שהמזוזה נפסלה או בדרך לכך. לכן, אחת לשלוש וחצי שנים בערך, או פעם בשנה (מומלץ), צריך לבצע בדיקה מקיפה של המזוזות בבית.

אז כמה בעצם עולה בדיקת מזוזה?

גם בבית חב"ד יודאיקה נתניה, אנו עושים בדיקת מזוזות ותפילין. מחיר בדיקת מזוזה אחת 15 ₪. הבדיקה מתבצעת תוך יומיים מרגע הבאת המזוזה. אנו מחזירים את המזוזה כאשר היא מגולגלת ומוכנה להכנסה בתוך בית המזוזה.

כמו"כ ישנו שירות של בדיקת מזוזות בהגעה לבית הלקוח בתוספת מחיר (תשאלו אותנו)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *