בספר דברים נכתב: "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך". מכאן אנו לומדים כי מצוות התקנת מזוזה בכל פתח של מבנה היא מצווה מהתורה. מזוזה חייבת להיות עשויה מקלף עור אמיתי שעשוי מבהמה טהורה. על הקלף כותב סופר סתם בכתב יד שתי פרשיות מהתורה שהן: פרשיית שמע ופרשיית אם שמוע. שתיהן כתובות בספר דברים. בפרשיות הללו בני ישראל מצווים לקבוע מזוזה בפתח כל בית. כיום כמובן קובעים מזוזות בפתח של בתי עסק, בפתח של מפעלים, חנויות ועוד. כמובן שכדאי לרכוש מזוזה כשירה ומהודרת ועל כן, מזוזת חבד היא הבחירה הנכונה לכל פתח החייב במזוזה.

מזוזת חבד- מהי?

מזוזת חבד היא מזוזה מהודרת המצויה בפיקוח מחמיר מאוד בכל אחד משלבי ההכנה שלה. שלבי ההכנה הם:

  1. בשלב הראשון רוכשים את קלף המזוזה מספקים מובחרים בתחום. הספקים כמובן מכירים את כל הלכות המזוזה ועל כן הם מקפידים על שימוש בעור איכותי בלבד. כמו כן, הם יודעים באיזה חומרים הם יכולים להשתמש בתהליך העיבוד של הקלף ובאיזה חומרים בלתי אפשרי להשתמש שכן הם פוסלים את המזוזה.
  2. מזוזת חב"ד תיכתב על ידי סופר סתם שהוא כמובן אדם ירא שמיים. התהליך איננו קל ודורש התרכזות מוחלטת שכן, טעות קטנה יכולה לפסול את המזוזה כולה. כתיבת מזוזה יכול להיות תהליך שיארך זמן רב.
  3. מזוזות חב"ד הן מזוזות שנבדקות על ידי אדם שעוסק בהגהה באופן מוסמך . אח"כ נבדקות ע"י תוכנת מחשב מיוחדת.

בקניית מזוזה בבית חב"ד אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שרכשתם מזוזה כשרה לחלוטין. כמובן שחשוב לבדוק את המזוזות מדי פעם בפעם כנדרש על מנת לוודא שהכל תקין בהן והאותיות לא נמחקו או 'קפצו'.

טיפים לרכישת מזוזות חבד?

אין ספק כי מזוזות חבד הן מזוזות שכדאי לרכוש. ניתן לרכוש מתשמישי קדושה בנתניה.

מזוזות חבד נרכות רק בית חב"ד רשמי! לא כדאי להתפתות ולרכוש כל מזוזה המוצגת כמזוזה של חבד. יש לוודא כי אכן המזוזה עומדת בכל התנאים שפורטו לעיל וכן, שהמזוזה מצויה בתוך בית מזוזה איכותי, שיגן עליה בצורה הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *