מתלבטים איך לבחור מזוזה?. אנו במזוזות חב"ד דואגים לכך שגם אנשים שאינם בקיאים יוכלו לקבוע מזוזה כשירה ומהודרת בכניסה לביתם.

הנה לכם מדריך קצר איך לבחור מזוזה? אז איך לבחור מזוזה?

מזוזה כשירה לכניסה לבית ולחדרי הבית. כיצד למקם בית מזוזה במשקוף? מזוזה היא קלף עליו כותב סופר סתם את פרשיות "שמע" ו"והיה אם שמוע" הכתובות בספר דברים. את המילים עצמן כותב סופר הסת"ם באופן ידני בלבד על קלף מעובד תוך שימוש בדיו מיוחד. את הקלף שומרים בתוך בית המזוזה, שהוא מבנה קשיח שיכול להיות עשוי מחומרים שונים כמו פלסטיק, מתכת או עץ, בהתאם לאיכות הבית.

 איזה חדר חייב במזוזה?

ההלכה קובעת כי כל חדר בגודל של לפחות 2 מטרים על 2 מטרים חייב במזוזה במשקוף הדלת (למעט שירותים ואמבטיה). בחדר עם מספר דלתות יש לקבוע מזוזה בכל משקופי הדלתות המובילות אל החדר.

מה הוא סופר סת"ם?

כאשר אתם חושבים איך לבחור מזוזה? חשוב לבחור סופר סת"ם מתאים. סופר סת"ם הינו אדם ירא שמיים ומומחה לכתיבת מזוזות, תפילין וספרי תורה. אדם ירא שמיים הוא אדם המקפיד לקיים את מצוות התורה עפ"י ההלכה. כמו"כ ישנם כמה סוגים של כתב סת"ם אך העיקריים שבהם הם כתב ספרדי וכתב האריז"ל, כל סופר מתמחה בכתב מסויים אותו הוא לומד לעומק וכותב לפי הכללים הדרושים. 'בית מזוזה' הוא נרתיק המזוזה.

מה הכוונה מזוזה כשרה?

מזוזה כשרה היא מזוזה שהפסוקים הכתובים בה שלמים וברורים ולא חסרה או יתרה אפילו אות אחת. כמו"כ אין נגיעות בין אות אחת לשניה או נגיעות באות עצמה, המזוזה חייבת להיכתב לשם קדושת מזוזה. על פי ההלכה מזוזה שלא עומדת בתקנים הללו (ועוד) נחשבת למזוזה פסולה! ישנם גדלים רבים של מזוזות וסופר הסת"ם כותב את המזוזה במקצועיות רבה בהתאם לגודל המזוזה שהוזמנה.

עדיין מתלבטים איך לבחור מזוזה?

אצלנו בחנות היודאיקה של חב"ד בנתניה תוכלו לרכוש מתוך המגוון הגדול ביותר של מוצרי יהדות. אנו פה עבורכם בימי השמחות והחגיגות, בקניית טלית ותפילין לבר המצווה ולחתונה. אנו פה עבורכם ברכישת מזכרות לאירועים, כיפות. פה אתכם בבניית בית יהודי, כאן עבורכם בתמיכה בחינוך הילדים עם מגוון ענק של  משחקים יהודיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *