וואו! הילד גדל כ"כ מהר, כבר הופך לנער מתבגר… הבר מצווה מתקרבת וזה הזמן לעשות קצת סדר בעניינים. איך מתכוננים לבר מצווה? מה צריך לעשות? מה צריך לקנות?דבר ראשון מזל טוב! בר מצווה זה זמן שמח, זמן חוויתי וכדאי לנצל אותו בצורה הטובה ביותר.
בין הדברים החשובים בבר מצווה זה כמובן הכנת הנער לאירוע בר המצווה בבית הכנסת, לשם מגיעים כל האורחים החשובים, החל מסבא וסבתא, דודים, אחים, שכנים, חברים לכיתה ועוד…
הדבר המרכזי בבר המצווה הינו התחלת הנחת התפילין של הנער, לכן חשוב לקנות תפילין מהודרות שישמשו את הנער המתבגר למשך כל החיים.
איך יודעים שהתפילין טובות?  ואיזה מתנות יהודיות כדאי לקנות?

ישנם כמה דברים שצריכים לבדוק לפני קניית התפילין:

1) כמה שישמע מוזר… אל תחפשו תפילין זולות מידי – זה משדר חוסר אמינות ושאלות קשות בכשרותן של תפילין כאלה. צריך לדעת שלכל דבר יש תג מחיר מינימלי ובדיוק כמו שלא אלך לקנות רכב חדש ב10,000 ₪ כך לא נקנה תפילין חדשות שמחירם זול מידי (1,200 ₪ ומטה).
2) חפשו מקום שאפשר לסמוך עליו. אל תקנו ממקום שאינכם מכירים אותו, וללא תעודת כשרות על התפילין.
3) חפשו את האחריות על התפילין! כל מקום שמכבד את עצמו יתן לכם אחריות על התפילין לכל החיים. תפילין טובות יכולות להחזיק מעמד למשך שנים ארוכות ובתנאי שנשמרים בתנאים נאותים.
חשוב לדעת, לקרוא ולהפנים:
ייצור התפילין הינו תהליך מורכב וארוך מאוד הנמשך כשנה!
התפלין מיוצרות בעבודת יד קפדנית הדורשת מומחיות רבה. במרכז התהליך סופר הסת"ם כותב את התפילין על גבי קלף של עור בהמה טהורה באמצעות נוצה הטבולה בדיו שחור.
מלאכת הכתיבה מחייבת דייקנות רבה ואחריות גדולה מוטלת על כתפיו של סופר הסת"ם. עליו להיות אמין ומיומן ולעמוד בתנאים הלכתיים רבים כדי שהתפילין יהיו כשירות.
גם בתי התפילין והרצועות מיוצרים בעבודת יד קפדנית לפי כללי ההלכה המדוייקים.
לכן רמת האמינות, המחיר והאחריות הם מרכיבים קריטיים בקניית התפילין, אל תתפשרו על פחות מזה.
בנוסף לקניית התפילין, ישנם עוד דברים הכלולים בערכת בר המצווה: טלית, נרתיק לטלית ולתפילין, רקמה מהודרת עם שם הנער, סידור וכיפה.
את כל אלה אנו מציעים לכם כאן אצלנו ביודאיקה חב"ד נתניה עם רמת שירות ואמינות הגבוהים בשוק הסת"ם.
לכל שאלה ובעיה אנחנו כאן לעזור לכם לצלוח את התקופה המיוחדת הזו בצורה הטובה ביותר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *