הבן שלכם חוגג בר מצווה? אין דבר מרגש מזה! אין ספק שיש הכנות רבות לקראת אירוע בר המצווה, כאשר אחת ההכנות החשובות והמרגשות ביותר היא כמובן: לרכוש עבור הילד ערכת בר מצווה שכוללת: תפילין, טלית וכמובן תיקים ייעודיים לתפילין ולטלית. לא מעט הורים או סבים וסבתות לא יודעים בדיוק כיצד לבחור עבור הבן/ נכד שלהם את ערכת בר המצווה הטובה ביותר מכל הבחינות. במאמר הבא תקבלו טיפים טובים לרכישת ערכת בר מצווה מהודרת, יפה ובעיקר כשירה.

כיצד בוחרים ערכת בר מצווה

החלק העיקרי ביותר בערכת בר מצווה הוא כמובן: התפילין. כל נער בר מצווה יקבל ערכת תפילין שתלווה אותו כמה שנים טובות, ואלי אף לכל החיים. התפילין היא המצווה החשובה ביותר בו נער הבר מצווה מתחייב עם הגיעו למצוות, ע"מ לקיים את המצווה כהלכתה, אנו צריכים שהתפילין יהיו כשירות לכתחילה. בתי התפילין עשויים מעור בהמה גסה או דקה ובתוך הבתים מוכנסות הפרשיות בהתאם לכתב אשכנזי או ספרדי כמנהג אבותיו. ערכת הבר מצווה כוללת גם טלית, תיק תפילין מהודר המגיע יחד עם תיק מהודר לטלית, סידור תפילה התואם לנוסח אבותיו של הנער וכמובן גם כיפה חדשה. יש אפשרות להתאים באופן אישי את ערכת בר המצווה לנער על ידי רקמת שמו על גבי תיקי הטלית והתפילין+ הטבעת שמו על הסידור.

בחירת תפילין

התפילין שניתן לרכוש כיום משתנות בהתאם לרמת ההידור שלהם ולפי זה נגזר מחירם.  בתפילין מבהמה דקה העור נלקח מצאן (כבשים או עיזים) ולכן עור התפילין פחות עמיד ונוטה להתקלקל מהר ללא שמירה נאותה. לעומת זאת תפילין העשויות מעור בהמה גסה (בקר) הן יותר עמידות ונשמרות לאורך זמן. גם בתפילין שמיוצרות מעור בהמה גסה יש כמה רמות הידור. כדאי לבחור תפילין העשויות מעור בהמה גסה מדובר על תפילין חזקות ועמידות יותר הן בפני נפילות. גם בפן ההלכתי, אנו שמים בתפילין בהמה גסה פרשיות יותר מהודרות וכן הרצועות עשויות בעבודת יד.

התפילין נכתבות ע"י סופר סת"ם מומחה וירא שמים הבקי בהלכות הכתיבה. לאחר הכתיבה אנו בודקים את התפילים גם ע"י גברא וגם ע"י מחשב.

בחירת הטלית:

גם בטלית ישנן כמה רמות הידור: הטלית הטובה ביותר המומלצת ע"י פוסקי ההלכה הינה טלית העשויה מ100% צמר רחלים נקי, כמו"כ ישנן טליתות העשויות מכותנה ואף מאקרילן (פחות מומלץ).

בחירת סטים לטלית ותפילין:

בחירת הסט לטלית ותפילין כבר אינו נוגע להלכה, כאן הכל נמדד לפי טעמכם האישי: ישנם סטים מקטיפה, ישנם מעור, בד דוחה כתמים ועוד…

אחרי שבחרתם את הסט המועדף עליכם כל שצריך הוא לרקום את שם הנער והנה לכם סט מהודר ויפה כמתנה לחתן בר מצווה. מזל טוב! פנו עוד היום לתשמישי קדושה נתניה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *