בוודאי רובינו נתקלנו בתופעה של אנשים המנשקים את המזוזה בפתח הדלת ביציאתם ובכניסתם מהבית, מהמשרד, או מפתח כלשהו, האם יש מקור לכך? מדוע הם מנשקים את המזוזה? חשוב לציין כי קביעת מזוזה בקיר הינה מצווה שהיא חובה הלכתית שעל כל יהודי לבצע, לעומת זאת נישוק המזוזה אינו מצווה, ואין מקור בהלכה המחייב לעשות זאת. תשמשי קדושה נתניה תנסה לענות על השאלה למה נוהגים בכל זאת לנשק את המזוזה.

הטעם הסבר
תזכורת לכך שהקב"ה שומר ומגן עלינו הנגיעה במזוזה בכניסה ויציאה מהחדר, מזכירה לנו כי הקב"ה שומר ומגן עלינו.
תזכורת למשמעות חיי היהודי ומהותם מהות חיי היהודי הויא שמירת מצוות התורה ועבודת השם. בחיי היומיום אנו טרודים בעיסוקים שונים נישוק המזוזה מזכיר לנו את המהות האמיתית של חיינו.
ביטוי לאהבה ורצון לקרבה לבורא עולם אנחנו מנשקים את מי שאנו אוהבים, את הילדים שלנו, את ההורים ואת בני הזוג. נישוק המזוזה מהווה ביטוי לאהבה לאבינו שבשמיים.

מה הם מזוזת חב"ד?

מזוזת חב"ד הינה מזוזה מהודרת במיוחד, כל שלבי ההכנה שלה מתבצעים בהידור רב,

הקלף נבחר בקפידה והוא משובח ומהודר לכתיבת מזוזה, תהליך העיבוד שלו מתבצע באופן שלא נעשה שימוש בחומרים העשויים לגרום לפסילת המזוזה, וכתיבת האותיות נעשית בידי סופר סת"ם מוסמך וירא שמים שכותב בריכוז רב, כי ההלכות של כתיבת מזוזה רבות וטעות קטנה עלולה לפסול את המזוזה כולה. לאחר הכתיבה המזוזה עוברת בדיקה כפולה, בדיקה על ידי אדם מומחה הבודק את כשרות הכתיבה ובדיקה נוספת על ידי סריקה ממוחשבת הסורקת את המזוזה כדי לוודא את כשרותה.

בחירת בית מזוזה

את קלף המזוזה מניחים בבית מזוזה, ניתן לבחור בית מזוזה בעיצובים שונים על פי טעמכם, כמו כל חפץ יודאיקה קיימים סגנונות שונים וכדאי שתבחרו את בית המזוזה שמעורר בכם התרגשות, התחברות ליהדות, ושהינו גם חפץ אומנות לכל דבר.

לא פשוט חשוב: בית מזוזה שישמור על הקלף בפנים. למשל: לא נקבע מזוזה שעומדת חשופה לשמש בבית מזוזה שקוף, או לא נניח בית מזוזה ממתכת/עץ במקום שיורד גשם וכן הלאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *