הבן או הנכד הגיעו לבר מצווה? ההתרגשות עולה… ישנם הרבה דברים שצריכים לעשות: לבדוק אולם, בית כנסת, לימוד לבר המצווה וכמובן קניית ערכה לבר המצווה!

בגיל מצווה גם הנער מחוייב במצוות, אחת המצוות החשובות זו כמובן הנחת התפילין בכל יום. 

מה לבדוק לפני קניית ערכת בר מצווה?

כשניגשים לקניית התפילין צריך לוודא שהתפילין שקונים הם אכן תפילין כשרות, לשם כך אל תחסכו בשאלות למוכר התפילין, הוא שם בכדי לענות לכם על זה. 

כל תפילין שנמכרים צריכים לעבור לפחות 2 בדיקות: בדיקת גברא, דהיינו מגיה מומחה שעובר על כל אות בתפילין לבדוק האם האותיות נכתבו כשורה, בדיוק לפי הכללים ההלכתיים הנדרשים לכתיבת תפילין. בדיקת מחשב: המחשב סורק בתוכנה מיוחדת את התפילין לבדוק האם כל המילים נכתבו בשלימותן, האם ישנה אות מיותרת או שמא חסירה דבר שפוסל את התפילין. כל בדיקה המחשב מוציא דו"ח מפורט וצילום התפילין שמוכנסות לתוך הבתים.

ישנן כמה רמות הידור של תפילין. רמת ההידור נקבעת לפי יופי הכתב והשורות ולפי סוג הבתים אינה דומה כתיבה של סופר מתחיל לרמת כתיבה של סופר מומחה.. וכן הלאה. לצורך הדוגמא ניתן להמשיל זאת לאדם שמחפש רכב לקנייה, יש רכב עממי שעושה את העודה כמו שצריך ואפשר להגיע איתו בקלות לכל מקום ויש רכב יוקרה שגם הוא מגיע לכל מקום אבל התשלום עליו כמעט כפול… אותו דבר בתפילין: בכל רמות ההידור מקיימים את מצוות התפילין אך יש מהודר יותר ומהודר פחות.

ערכת בר מצווה רק אצל יודאיקה 

אצלנו ביודאיקה חב"ד נתניה שמים דגש על תפילין ברמה גבוהה, לשם כך אנו בעצמנו בודקים את התפילין ומכניסים את הפרשיות לבתים כאן בבית מלאכה שלנו. ניתן להגיע (עם נער הבר מצווה) להתרשם וללמוד על אופן הכנסת הפרשיות לבתים.

בערכת הבר מצווה ישנם גם טלית, כיסוי תואם לטלית ותפילין עם רקמה ממחושבת, סידור וכיפה.

הטלית המומלצת ביותר מבחינה הלכתית הינה טלית העשויה 100% מצמר רחלים, היא אמנם יקרה יותר אך איכותית ומהודרת יותר. מידת הטלית הרצויה לנער (בגובה סטנדרטי) היא 55, מכיוון שהנער גודל ומתבגר. 

ישנם המון סוגים של סטים לטלית והתפילין החל מקטיפה, דמוי עור, עור אמיתי וכן הלאה. אין לזה משמעות הלכתית ולכן זה תלוי בבחירה שלכם. ניתן לרקום את שם הנער על הכיסוי.

אצלנו ביודאיקה חב"ד נתניה אפשר למצוא עשרות סוגי כיסויים ותיק לתפילין מכל הסוגים, הרקמה נעשית במקום ומיד, ישנם גם את כל סוגי הטליתות והחשוב ביותר: תפילין איכותיים ברמה גבוהה בלבד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *