איזו התרגשות! הילד הגיע לגיל מצוות, זה הזמן להעניק לו ערכת בר מצווה מיוחדת שתגרום לו להבין את המקום החשוב שלו בשרשרת הדורות.

מה נותנים לילד לכבוד הבר מצווה?

כל ילד יהודי, בהגיעו לגיל מצוות, חוגג את הבר-מצווה. מנהג הבר מצווה, שמסמל את הרגע החשוב בו הילד הופך לבעל חובה מקודשת לשמור תורה ומצוות, בר המצווה נחגגת ע"י כל עם ישראל מכל המגזרים והעדות, דתיים ושאינם.

תאריך בר המצווה נחגג לפי התאריך העברי בלבד! לכבוד התאריך המיוחד, חשוב לרכוש ערכת בר מצווה עם כל מה שיהודי צריך כדי להרגיש מחובר למסורת אבותיו וליהדות היפה.

מה מכילה ערכת בר מצווה?

תפילין

המצווה המתוקה של הטלית והתפילין חביבה ביותר על הרבי מליובאוויטש, בשנת תשכ"ז (1967) הוא אף הורה לחסידיו לדאוג שכל יהודי בכל מקום בעולם יניח תפילין. את התפילין מניחים בבוקר כל יום (למעט שבת וחג) ע"י כל יהודי שהגיע לגיל מצוות. התפילין מחברים את היהודי לאלוקיו ע"י הנחתם כהלכה על הראש והיד.

גיל בר מצווה הוא הגיל בו על פי ההלכה מתחילים גברים להניח תפילין. אין לתאר את ההתרגשות והרגשת השייכות המקבל כל נער מצוות שמקבל את התפילין הראשונות שלו בערכת בר המצווה שלו.

וכאן אנו  נכנסים לתמונה ומספקים תפילין מהודרות לבר מצווה הנכתבות ע"י סופר סת"ם ירא שמיים בעל תעודת הכשרה כסופר סת"ם ותעודת אחריות מלאה על כשרות התפילין.

טלית

בנוסף לתפילין ישנה גם את הטלית שבה מתעטף חתן הבר מצווה, הטלית הינה בגד העשוי עם 4 פינות שבכל פינה משתלשלים חוטי הציצית שנקשרו ע"י אברך ירא שמים. (מנהג העטיפה בטלית שונה בין עדות ישראל: הספרדים שמתעטפים בטלית מיד עם הגיעם לגיל מצוות והאשכנזים רק לאחר החתונה).

ניתן למצוא אצלנו ערכות בר מצווה, טליתות בשלל עיצובים, צבעים וגדלים לכבוד הבר מצווה.

סידור מהודר בהטבעה אישית

המעבר מילדות לנעורים אינו מעבר פשוט. פתאום, המבוגרים רואים את הנער כחלק מהם ומשתפים אותו, סומכים עליו ונותנים לו מתנות יוקרתיות מתוך ביטחון שהוא יוכל לשמור עליהם.

ניתן לרכוש ביודאיקה חב״ד נתניה סידור מהודר בהטבעה זהובה או כסופה לנערים בני מצווה. הסידור היוקרתי יעזור להם לזכור את החשיבות שההורים שלהם רואים בתפילה יומיומית והתחברות למסורת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *