ילדכם הגיע לגיל מצוות, הגיל בו לפי המסורת היהודית כבר מימים ימימה נכנס הנער תחת עול המצוות.  איך מתכוננים לבר מצווה? שאלה שמעוררת הרבה התרגשות בצידה אך לפעמים גם מבוכה… מלבד  לימוד הילד לקראת העלייה לתורה ולימוד מושגי היהדות צריך גם לתת לילד בר המצווה את ההבנה שהוא כעת אכן כבר גדול דיו בכדי להניח תפילין כל יום ולהיות שותף פעיל במצוות הנחת תפילין יחד עם כל עם ישראל. לשם כך השאלה של איך מתכוננים לבר מצווה מכוונת אם כן גם לעניין קניית ערכה לבר מצווה כמו לדוגמה תיק תפילין שבו אפשר להניח את התפילין והטלית ולהגן עליהם בקדושה. כך ילד בר המצווה בהחלט יכול להרגיש שנכנס אל עול המצוות כאחד המבוגרים.

טיפים לקניית ערכה לבר מצווה

אז איך מתכוננים לבר מצווה? טקס חגיגת בר המצווה הוא אכן יום מרגש ביותר המתחיל מיום ההולדת העברי של הנער. אם זה יוצא ביום בו יש קריאת התורה (שני, חמישי ושבת)  עולה הנער לקרוא את הפרשת השבוע שלו. הטקס נערך בבית הכנסת ולאחר מכן ישנה את מסיבת בר המצווה בו נושא הנער דברים המתובלים בדברי תורה. ההורים המתרגשים הסבים והסבתות, החברים כולם מגיעים לאירוע, מביאים מתנות ומכבדים את הנער בנוכחותם. אך המתנה העיקרית לנער בר המצווה היא כמובן סט בר מצווה שנקנה בדרך כלל ע"י הורי הנער או הסבא והסבתא כמה חודשים לפני האירוע. איך בוחרים סט בר מצווה? על מה שמים דגש?

ביודאיקה חב"ד נתניה תמצאו בראש ובראשונה תפילין מהודרות עם אחריות לכל החיים! מבחר של טליתות מכל הסוגים ומבחר עצום של סטים לטלית ולתפילין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *