אירוע בר המצווה הוא בין האירועים המרגשים והמשמעותיים אותם חווה הנער במהלך חייו. ההתרגשות אינה פוסחת כמובן גם על בני משפחתו אשר רואה איך לנגד עיניהם הילד הופך לנער בוגר. האירוע המרכזי והמשמעותי ביותר הוא כמובן את טקס העלייה לתורה והנחת התפילין בבית הכנסת, כאשר כל המשפחה המורחבת והחברים מגיעים לכבד את הנער ולהתרגש יחד איתו בהנחת התפילין ובעלייה הראשונה לתורה.

כמה חודשים לפני האירוע, הנער מתחיל להתכונן ולהתאמן על הקריאה בתורה והנחת התפילין, לשם כך ההורים הולכים יחד עם הנער לקנות ערכת בר מצווה.

מה זה בכלל ערכת בר מצווה ומה היא כוללת?

ביהדות כל נער שעולה לתורה למעשה מקבל על עצמו את חוקי התורה וקיומם והכוללים כמובן את הנחת התפילין מידי יום חול. בערכה לבר מצווה אפשר למצוא סט טלית ותפילין עם הנרתיקים שלהם, סידור וכיפה. ישגם אפשרות להפוך את הערכה לאישית ומיוחדת יותר ע"י וספה של רקמת שם הנער על הנרתיקים והטבעה על הסידור.

מה חשוב לדעת בנוגע לערכת בר מצווה

חשוב לדעת שיש רמות בהידור הטלית והתפילין, חלקן יותר מהודרות וחלקן פחות. אצלנו ביודאיקה חב"ד נתניה ניתן להשיג את כל רמות ההידור ואף להרכיב ערכה מיוחדת לפי טעמכם: צבע וסוג הטלית, הרכב הבד בנרתיקים, צבע הרקמה ועוד ועוד..

כמובן נשים לב לנוסח: ספרדי או אשכנזי ולפי זה נבחר את הסידור. כמו"כ האם הנער כתב ביד ימין או ביד שמאל (חשוב מבחינה הלכתית ע"מ לדעת את מיקום קשר התפילין ביד)

אנחנו ביודאיקה חב"ד נתניה כאן למענכם, לייעוץ והכוונה ע"מ שתצאו מרוצים ובעיקר שקטים.. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *